K čemu slouží oplocení - k čemu všemu využijeme elektrické ohradníky?

Elektrické oplocení je vlastně náhrada za pevné oplocení, jen cenově a časově jsme trošku někde jinde. Nemusíte tedy stavět pevná oplocení, kde spotřebujete spoustu dřeva, pletiva a hlavně spoustu času a sil. 
Co od ohradníků a neviditelných plotů očekáváme? Když se rozhodneme postavit ohradník, očekáváte, že ochráníme kus pozemku, zvířat, majetku před útokem predátorů (napadení úlů, likvidace polí s bramborami, obilím, nežádoucí pohyb divočáků, zamezení pohybu koček v záhonku, ochrana ovcí, koní, slepic, ... a ve výčtu situací, kdy využijete elektrický ohradník bychom mohli pokračovat. 
Nejčastěji se u nás instalují ohradníky kvůli dohledu nad pohybem vlastních zvířat, k tomuto nejsou zapotřebí žádné složité a nákladné stavby a dokonce i volně žijící zvířata se naučí elektrické ohradníky respektovat. 
Zdroj napětí elektrického oplocení vysílá jednou za vteřinu do oplocení pulz elektrické energie. Tento pulz má sice vysoké napětí, je však příliš krátký, takže pro lidi nebo zvířata není nebezpečný, jen ho řádně pocítíte, což již mnoho z Vás vyzkoušelo určitě na vlastní kůži.
Princip elektrického oplocení je vlastně akce a reakce a protože jsou zvířata citliví tvorové, rychle se naučí elektrický ohradník respektovat, než stále dokola zkoušet svoje štěstí. Věřte, že rána (šok) od ohradníku je tak nepříjemná, že po několika pokusech o kontakt s oplocením, se raději i zvídavé zvíře bude kontaktu s vodičem vyhýbat. Zvíře většinou hodně rychle pochopí, že rána pochází z oplocení a bude jej respektovat.
Další situací, kdy určitě oceníte rychlou stavbu elektrické ohrady je ta, kdy potřebujete vypást určitou část pozemku tak aby se pasoucí zvířata nedostala tam, kam nemají a k tomu vám poslouží elektrické sítě. Tyto sítě jsou v několika provedeních a záleží na jaký cílený druhu zvířete jsou zaměřené (určitě nepoužívejte sítě pro jiná zvířata než jsou výrobcem určené). Velikosti ok jsou přizpůsobena cílenému zvířeti, věřte, že okem pro ovce by slepice naprosto v pohodě proleza a ohradník by nesplnil účel