Jak vybrat správně zdroj na ohradník

háček pro elektrický ohradník na ohradě

Který zdroj zvolit? Jaké vodiče použít? Bude ohrada pevná nebo mobilní? Jak často budu moct osíkat oplocení? Prostě při výběru správného zdroje napětí elektrického ohradníku a dalšího potřebného na stavbu ohradníku si musíme odpovědět na spoustu otázek. Tedy jak správně vybrat generátor pro Vaši ohradu?

Zdroj volíme podle zvířete, které budeme pást nebo chránit. Je důležité si uvědomit, že každé zvíře má jinou citlivost, platí pravidlo, že mezi nejvíce citlivá zvířata patří psi a koně, do nejméně citlivých zvířat řadíme ovce a do prostřední skupiny patří kozy, skot a drůbež. V případě, že pastvina bude určena pro více druhů zvířat jako jsou  například koně a ovce, pak budeme volit elektrický ohradník pro ta nejméně citlivá zvířata a to ovce, jinak bychom měli ohradník pouze pro koně, ovce by jej nerespektovaly a chodily se pást na cizí pozemky a na druhou stranu určitě nemusíte mít strach, že by Váš kůň tím měl nějak trpět. Naučí se natolik respektovat silnější ohradník, že se k němu prostě nebude přibližovat a zkoušet štěstí.

Pro správný výběr nás tedy bude zajímat výkon, který se u ohradníkových zdrojů udává v joulech J, jde o vybíjecí energii. Větší číslo u písmene J znamená, že tento zdroj můžeme použít u delších ohrad. U ovcí tedy budeme používat ohradníky s minimálním výkonem 3 Jouly a více. Další co je určitě důležité při výběru zdroje bude možnost napájení. Kdo může použít síťový zdroj, určitě zvolí tuto variantu a ti co tuto možnost nemají budou muset sáhnout po duálním  - kombinovaném zdroji, což znamená, že jej můžete připojit přímo do sítě na 230V tak i na baterii na 12V . Naše duální zdroje jsou použitelné i jako záložní zdroj, velkou výhodou u námi dodávaných kombinovaných zdrojů Fencee je tlačítko, kterým můžete volit mezi vysokým a nízkým výkonem a tak si v případě potřeby šetřit baterii.

Nakoupit ohradníky a veškeré příslušenství můžete zde.